Leki na receptę

Recepta online na tabletkę dzień po – skąd ją wziąć?

Recepta online na tabletkę dzień po – skąd ją wziąć?

Tak zwana tabletka po to szczególny rodzaj antykoncepcji hormonalnej. Przyjmuje się ją już po odbyciu niezabezpieczonego stosunku, dlatego też zwana jest awaryjną. W Polsce tabletki dzień po sprzedawane są od kilku lat wyłącznie na receptę. Jeśli jesteś w sytuacji, w której musisz przyjąć właśnie taką pigułkę, rozwiązaniem dla Ciebie może być recepta online. Dowiedz się, jak ją zdobyć.

Na jakiej zasadzie działa tabletka po?

Życie bywa nieprzewidywalne. Może więc zdarzyć się, że np. zapomnisz zażyć regularnie przyjmowanych tabletek antykoncepcyjnych. Właśnie dla takich sytuacji stworzono tabletkę po. W Polsce są to najczęściej dwa preparaty – Escapelle oraz EllaOne. Działają one w podobny sposób. Opóźniają owulację oraz zagęszczają śluz szyjkowy. Spowalnia to ruch plemników oraz może zapobiec zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórki jajowej.

Recepta online na tabletkę dzień po - skąd ją wziąć? - lekin.pl

Antykoncepcja awaryjna nie wpływa jednak na już istniejąca ciążę i nie powoduje jej przerwania. Tabletkę Escapelle, by była skuteczna, trzeba przyjąć w ciągu 72 godzin po stosunku. W przypadku EllaOne czas ten jest dłuższy, jednak niewiele, i wynosi 120 godzin. Jak widać, bardzo liczy się tu czas. Dlatego właśnie recepta online może naprawdę okazać się nieoceniona. Jej zdobycie jest łatwiejsze, niż w przypadku tradycyjnej recepty wypisywanej ręcznie przez lekarza. 

Recepta online – skąd ją wziąć?

Recepta online to obecnie jedyna forma recepty, jaką może wystawić lekarz. Otrzymasz ją więc, udając się do ginekologa. Receptę na tabletkę dzień po da się uzyskać też podczas teleporady. Co jednak wtedy, gdy ginekolog w Twoim mieście nie ma wolnych terminów, jest dzień świąteczny lub lekarz odmawia wypisania takiego preparatu? Tutaj z pomocą przychodzą serwisy takie jak internetowe przychodnie, na których recepta online jest jedną ze świadczonych usług. Są to swoiste przychodnie online, które umożliwiają szybkie i łatwe zamówienie recepty. Wystarczy uzupełnić formularz konsultacji i dokonać płatności.

Recepta online na tabletkę dzień po - skąd ją wziąć? - lekin.pl

W takiej internetowej przychodni można uzyskać receptę na leki doraźne lub stale przyjmowane. Wśród opcji do wybrania znajduje się także tabletka po. Takie strony powstały po to, aby każda pacjentka miała równy dostęp do antykoncepcji. Również kobiety z małych miejscowości czy panie z niepełnosprawnością lub niezmotoryzowane. Pamiętajmy, że stosunek bez zabezpieczenia może też mieć miejsce w okresie, gdy gabinety ginekologiczne są zamknięte. Recepta online daje pewność, że preparat zostanie zażyty na czas, nawet w najbardziej zaskakującej sytuacji.

Share this post

About the author

608 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *